Állandó, vagy időszakonként visszatérő erős fejfájás és ijedtségre okot adó szédülés? A tünetek többszöri megjelenésekor érdemes háziorvoshoz fordulni, ugyanis a véglet nélkül szedett fájdalomcsillapítók csak elnyomják a tüneteket, de az alapbetegség, és a kiváltó okok ugyanúgy fennállnak majd. A gyógyszerhez való hozzászokás veszélye pedig azzal jár, hogy egy idő után már a legerősebb fájdalomcsillapítók sem hoznak majd enyhülést.
Mint minden betegség esetében, így e panaszoknál is legfontosabb, hogy alapos kivizsgálással fény derüljön arra, mi is okozza a gondot. A fejfájás és szédülés okai többféle alapbetegségre vezethetőek vissza, melyek között első helyen áll az alacsony, vagy éppen túl magas vérnyomás, a vércukorszint ingadozása, vagy nem megfelelő értéke.
Neurológiai vizsgálatokkal kimutatható, ha az agyban levő szervi elváltozások a fejfájás és szédülés okai, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolnia! Fogyaszt elegendő folyadékot? A szervezet dehidratáltsága nagymértékben hozzájárulhat ahhoz, hogy a fent említett panaszok akár állandósuljanak.
A fertőző megbetegedések mellett a vérszegénység, vagy éppen a napszúrás, és a sokakat érintő szemészeti problémák is a fejfájás és a szédülés okai lehetnek. Szakemberhez fordulva kizárásos alapon néhány vizsgálat után már sikerülhet rávilágítani a gyökerekre, hogy aztán célirányos kezeléssel – sokszor nem is gyógyszer felírásával – enyhülhessenek panaszai. Nem érdemes halogatni a kivizsgálást, ha a fájdalommal való együttélés helyett más alternatívát is választhat.